yakma ya rabbi


7,8, 12 'ye bayıldım , tanımlamalar cuk oturmuş. ama kendimi 9'a yakın hissettim, vallahi alıntılardan kitap yapabilirim; her sözüne bir şairin şiiryle cevap verebilirim, şimdi bu kötü birşey mi? dostoyevskiyi de pek bir severim ayrıca, ibrahim ethem hazretleri bakışı da mı varmış aman rabbim. bu arada elime kaynar su döktüm, çok kötü oldu, yanıyor, her elimi yakışımda cehennem ateşini düşünüyorum... yakma ya rabbi diye bir ilahi vardı iğrenç sesli bir amcanın söylediği, o geldi şimdi aklıma, iğrenç miğrenç dinleniyor mu dinleniyor. ayy daha ne iğrençleri vardı, hiç güleceğim yoktu nihan bak yine hatırlattın şu kara kara çarşafları söyleyen akla ziyan muhteremleri :) nedenini bilmiyorum ama mutluyum :)


Feride'nin Günlüğü
12 Ekim 2009 07:56

Yüce adamların yanında bulunup cüceliklerini sektörel büyüklük olarak göstermeye çalışanları elleri sürekli düğme iliklemeye giden makamperestlerden algılayabilirsin bu durumda kaç yoksa sen de UŞAK MAKAMI olabilirsin.

Atlar da EŞEKLİK eder azizim!

1- Haritada Gazze’yi gösteremeyen tiplerle evlenme! Çünkü onların coğrafyaları NİŞANTAŞI'yla sınırlıdır.
2- TEK TAŞ denilince parmağını değil mezarlığı gösteren bir akıllıyla evlen, evlen ki sana ALIŞVERİŞİ değilÖLÜŞVERİŞİ hatırlatsın.
3- Okey oynayan İslamcıyla evlenme, zira bir günDÖRDÜNCÜ ADAM sen olabilirsin.
4- Ebu Gureyb’i İslami rock yapılan bir CAFE zannedenTİKİ’lerle evlenme, çünkü onlar Hz.Yusuf’u akıllarında Asrı saadetin FOTOMODEL'i olarak tutabilirler. (facia)
5- Sana sürekli rüyasında aksakallı bir amca gördüğünü söyleyen biriyle evlenme, bu onun mübarekliği değil na-SIRLAR DÜNYASI’nı seyredip uyuyakalmışlığının azizliğidir.
6- Müslüman iyi giyinmeli diyerek başına DİN KREATÖRÜ kesilenlere evlenme, zira onlar soruları değil “ŞIKLARI KONTROL” ederler.
7- Sana KADIN DEDİĞİN’le başlayan yüklemi mescitte sonlanan mis yağı cümleler kuran gelenek cazcısı adamlarla evlenme, bu alternatif zaaf radarlarını çalıştıracakları ve arayışlarını ALLAH RIZASI üzerinden yapacaklarının YANGIN alarmıdır.
8- Genelde akademik izdivaç balosu kıvamında olan bazı vakıflarda "kısa film çekeceğim, kendimi geliştireceğim" diyerek girişimci ruhuyla abdest alan entelleri görüntüleyen kızlarla evlenme, zira gözünün önündenFİLM ŞERİDİ gibi geçecek bir hayatın bile olmayabilir.
9- - Bana Dostoyevski gibi baktınız
- Kim?
- Siz evet siz
- Yoo “bu İbrahim Hakkı Hazretleri bakışımdı” diyerek pastane modunu entelliğin torpido gözüne sokanlarla, hele hele çalıntı dizeleri alıntı dizler üzerinde sayıklayıp sana posasını getiren romantik İslamcılarla evlenme, zira onlar okudukları kitap sayısı kadar senin de
CANINI OKUYABİLİRLER.

10- "Ama o başörtü sorunu yaşıyor" deyip "onu kimse almaz, onu da alayım seni de, olmaz mı sevaptır, şu odacıkta sen pankart o hamur açar geçinir gidersiniz" modunda ayet paketleyen adamlarla evlenmeyi düşünüyorsan kamusal geyikleri çevir, aksi taktirde meşgule düşersin.
11- Yüce adamların yanında bulunup cüceliklerini sektörel büyüklük olarak göstermeye çalışanları elleri sürekli düğme iliklemeye giden makamperestlerden algılayabilirsin, bu durumda kaç, yoksa sen de UŞAK MAKAMI olabilirsin.
12- "Olsun ben Nişanyan da okurum, beni düşünceleri ilgilendirmiyor" diyerek liberal partnerliğin cılkını inancına sıvayan adamdan uzak dur, aksi taktirde imam nikahı "Allah diye biri varmış" diyenleri onaylayan yağız İslamcılardan düşebilir(!) Bknz. Görmeyiniz!
13- Ulusalcı İslamcıdan uzak dur, sen DARBE YEDİMdersin o Elhamdülillah der.
14- Bu maddeye kadar gelip hala bırakmak zorunda olmadığın bir KAYPAK yoksa sevinebilirsin, bilirsin maddenin ÜÇ Muhafazakârının hali vardır. Allah kabul etsin.
Esra Elönü - Haber 7
eelonu@mynet. com

11 Responses so far.

haydi durma söyle

Etiketler

40ında 40 kadın (1) aalborg universitet (1) ah muhsin ünlü (2) ahlaksız (1) ahmet altan (1) ahmet kaya (1) ahmet muhip dıranas (1) alanis morisetti (1) andımız kaldırılsın (1) anna (1) arranged (1) aşk risalesi (2) attila ilhan (1) aynalar koridorunda aşk (1) azam ali (1) aziz nesin (1) barcelona barcelona (1) boys over flowers (3) cafe de flore (1) cahit zarifoğlu (10) can yücel (1) cemal süreyya (1) cevdet bağca (1) chaos 2001 (1) cihan aktaş (1) cv (1) dağcılık (1) DE LA FRAYEUR D’ÊTRE PLOMBIER BORGNE (1) dengeler adına (1) devendra banhart (1) documentarist (1) dostoyevski (1) dublörün dilemması (2) dutch chapel (1) dücane cündioğlu (1) edip cansever (1) elif şafak (1) elif şafak siyah süt (2) elveda oblomov (1) erdem beyazıt (6) eren safi (1) ergenekon şerefsizleri (3) eternal sunshine of spotless mind (2) everything must change (1) ey selahaddin (1) farif ferjad (1) fatma barbarosoglu (1) fight club (1) FİLİSTİN (10) filistin hamas islam (2) first lady (1) furkan çalışkan (2) furkan suresi (1) galata konak cafe (1) george benson (1) gökhan özcan (3) görücü usulü (1) hakan albayrak (2) hamlet (1) hayat iman ve cihad (1) ian dallas (1) ibrahim paşalı (1) ibrahim tenekeci (8) ihvani müslim (1) imam humeyni (2) imany (1) ismail kılıçarslan (1) ismet özel (13) izzet şahin (1) kadın (1) kafka (1) kardeş türküler (1) karnak kafe (1) kelam (1) keny arkana (1) killng me softly (1) kitaplarım (1) kolera (1) korkma ben varım (2) küçük prens (1) la haine (1) lale müldür (2) lara fabian je t'aime (1) le trio joubran (1) leman sam (1) leonard cohen (1) leyla ile mecnun turgut uyar (1) majid majidi (1) masal (1) mavi kelebek (1) mehmet efe (2) melek arslanbenzer (1) mızraksız ilmihal (3) mihrimah sultan cami (1) mo ghile mear (1) murat menteş (7) mustafa islamoğlu (2) mustafa kutlu (4) mustafa ulusoy (2) müslüm gürses (1) native deen (1) nazanbekiroglu (1) nazım hikmet (1) necib mahfuz (1) necip fazıl (1) NEDEN AŞK ACISI (1) nietzsche (2) nihat dağlı (1) nikos kazancakis (1) nurettin topçu (1) nurullah genç (1) obama (1) oğuz atay (1) old boy (1) one litre of tears (1) onegin letters (1) oruç aruoba (4) ömer hayyam (1) özdemir asaf (1) pink floyd (1) platon (1) pulp fiction (1) rachel corrie (1) reconstruction (1) samed karagöz (1) sartre (1) satrpialo (1) sezai karakoç (2) sin palabras (1) sonbahar (1) suleyman cobanoglu (1) sultanahmet camii (1) süleyman çobanoğlu (3) sünnet anlayışı şekilcilik (1) şarkılar (28) şıpsevdi sakız (1) taraf (1) tarık tufan (2) tekfurun kızı (1) the best of youth (1) the burning plain (1) tuluhan tekelioğlu (1) turgut uyar (1) tutunamayanların şarkısı (1) uçurtma avcısı (1) utopia (1) varlık ve teklik teoremi (1) vas mandara (1) with one voice (1) yarim senden ayrılalı (1) yavuz selim camii (1) yıldız hamidiye cami (2) yılmaz erdoğan (1) you will never know (1) yök (1) yusufilezüleyha (1) zeynep arkan (1) zeytin'in hayali (1) zorba (1)

Blog Arşivi